81-ші роковини трагедії Бабиного Яру
29–30 вересня вшановуємо 81-ші роковини від початку масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру (29–30 вересня 1941року).
З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у школі були проведені такі заходи:
- організована книжкова виставка на тему «Біль нашої пам’яті – Бабин Яр»;
- на уроках історії України проведені інформаційні хвилинки «А Бабин Яр мовчить…» ;
- перегляд відеоролика учнями 5-11 класів; https://www.youtube.com/watch?v=zm8R6JWw_xk&t=30s
- проведена віртуальна екскурсія Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»:
- проведені години спілкування «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства».
Голокост – важка незагоєна рана в історії України в Другій світовій війні. Жертвами злочину стали близько півтора мільйона українських євреїв. Нацисти знищили їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту.
Пам’ять про трагедію Бабиного Яру попри всі обставини завжди залишалася та залишиться живою.
Світове співтовариство має пам'ятати:мир, безпека й рівновага у Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх рашистських злочинців буде покарано- так, як колись було покаранонацистських злочинців. Кожен наш співвітчизник, кожен сантиметр українськохї землі, кожна зруйнована будівля і розбита пам'ятка будутьб свідками у процесі над тоталітарним режимом, що сьогодні чинить терор на нашій землі.