Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Індексація щомісячних страхових виплат з 1 березня 2023

Відділ соціального захисту населення
15.03.2023

Індексація виплат, що здійснює держава, є  одним з ключових інструментів підтримки фінансово найменш захищених громадян.

Як ми вже писали, з 1 березня  відбулась індексації пенсійних виплат для 10,5 млн пенсіонерів. Вперше була здійснена індексація найнижчих пенсій

Крім індексації пенсій, з 1 березня 2023 р. також відбулась індексація щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, і особам, які мають право на страхові виплати в разі смерті потерпілого.

Ці виплати також проіндексовані на 19,7% для 167 тисяч потерпілих та осіб, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого. Розмір підвищення виплат  після перерахування не  може перевищувати 1 500 грн.

Перерахування здійснюється згідно з Законом України  “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” Нагадуємо: страхові виплати — це кошти, що виплачуються застрахованим особам у разі настання страхового випадку. Перелік обставин та професійних захворювань, за яких настає страховий випадок, визначено постановою КМУ  «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше