Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ЛАЙМ: КРАСИВА НАЗВА НЕБЕЗПЕЧНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ

Новина
09.05.2023

Хворобу Лайма викликають спірохети (увага латинська мова!) Borreliaburgdorferi, що передаються людині від інфікованих кліщів. Є дані, що в деяких регіонах України вражені близько 70% кліщів з усієї популяції, тому шанси заразитися на Лайм-бореліоз доволі високі. Хоча з іншого боку, на щастя, далеко не всі інфіковані кліщі передають спірохети при укусі.

Отож, про що необхідно пам’ятати, вирушаючи до лісу по гриби, на пікнік або ж на дачу: по-перше, профілактика укусу! Завжди краще попередити проблему, ніж потім її вирішувати. Необхідно вдягати світлий одяг з гладкою поверхнею (на ньому краще видно кліщів, до того ж, їм важче зачепитися) та довгими рукавами, бажано з манжетами, які щільно облягають кисті рук. Те саме стосується і штанів: вони мають бути довгі і заправлені в шкарпетки або високе взуття. Обов’язковий головний убір та обробка одягу акарицидами (протикліщовими засобами). Остерігайтеся високої трави та кущів, намагайтесь триматися центру стежки та обов’язково оглядайте себе після виїздів на природу. Особливу увагу слід приділити області пахв, вушних раковин, шиї, живота і паховій зоні. Ці ділянки з найбільш тонкою шкірою і великою кількістю кровоносних судин особливо довподоби кліщу.

Якщо ж нічого не допомогло і якийсь дуже спритний та хитрий кліщ все ж таки зумів пройти захист та вкусити вас, ні в якому разі не намагайтеся позбутися кліща самостійно! Забудьте про олію, горілку та інші «народні методи» і, закликаємо, не читайте способи вилучення кліща в домашніх умовах на форумах в інтернеті. Професійно вилучити кліща так, щоб не лишилося вусиків і лапок, зможе лише лікар.

Кліща витягли, що далі? Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб здійснює мікроскопію знятих з людини кліщів. Лабораторно досліджують цілих неушкоджених, живих кліщів після видалення з тіла людини.

В місті Луцьку їх прийом здійснюється щоденно (крім вихідних) за адресою: проспект Волі, 55 (контактний телефон 23-39-41, 23-39-60).

Для лабораторних досліджень видаленого кліща необхідно помістити на шматок вологої марлі у флакон або іншу невелику скляну ємність. При неможливості швидкої (в день видалення) доставки матеріалу в лабораторію, кліща потрібно зберігати в умовах холодильника при +4-8*С не довше 3-х діб.

Будьте відповідальними за своє здоров’я!

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше