Соборна країна - навіки єдина.
22 січня - День Соборності України.
Ми горді зватися українцями. Поклик рідної землі завжди відчували наші прадіди й діди, ті, хто живе в Україні, і ті, кого доля закинула на чужину. І де б не був українець, захвилюється аж до сліз, почувши рідне слово.
У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого - боротьба українського народу за соборність своїх земель.
22 січня 1919 р. у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об'єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об'єднання Української народної республіки та Західноукраїнської республіки в єдину Велику Україну.
Борці за незалежність України – це українські герої, які поставили свободу рідного народу понад свої особисті інтереси і присвятили власне життя служінню українській нації. Українські герої – це прості люди, жінки та чоловіки, хлопці та дівчата, діти та літні люди, які стали до лав:
- руських дружин великого князя Святослава і короля Данила
- козацьких полків Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Івана Мазепи.
- Української Галицької Армії Мирона Тарнавського
- Січових стрільців Дмитра Вітовського
- Армії Української Народної Республіки Симона Петлюри
- Організації Українських Націоналістів Євгена Коновальця і Степана Бандери
- Української Повстанської Армії
- членів визвольного руху шестидесятників
- активістів Небесної сотні
- воїнів АТО
- І сьогоднішні захисники – воїни Збройних сил України.
Вітаємо всіх українців із Днем Соборності! Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке символізує те, що ми всі - один народ і жодні кордони не зможуть розділити нас і ніхто нас не зможе поневолити, не зможе відняти нашу волю.
Наша єдність – наша зброя.
Запрошуємо до історичного перегляду літератури у бібліотеки громади.
![](/storage/news/galleries/98dff9025dab7051d52f38a19cd6278a.jpg)
![](/storage/news/galleries/025af1a9a8c538c52fb508138113af08.jpg)
![](/storage/news/galleries/8c66013d326c082b774ce8ab26193603.jpg)
![](/storage/news/galleries/8c792aa0e5c320fc1a4a8a2de8b3ce25.jpg)