Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Село Широке

02.01.2021

Площа                  22.5  км.кв

Населення          406 чол.

Координати        50 25 12 пн.ш.

                            24 51 25  сх.д.

Дати виникнення села ніде  не зафіксовано. По розповідях старожилів  на землях панів бужанських Загорських і Ледуховських люди купували наділи, а це стало можливим після ліквідації кріпосного права 1861 року. Так виникли поселення Червоне, Зелене. З часом поселення перемістилось на теперішню територію.

Самої історичної довідки про село, нажаль, не збереглося. Народ зберігає в своїй пам`яті, передаючи зміст історичних подій з покоління в покоління.

Зі слів Раїси Іванівни Павлік, корінної жительки села, ми дізналися багато цікавого про сиву давнину села.

Червоний хутір на цей час був центром села. Тут була школа вчителювали (Пузьо Тадеуш, Неоніла Цвіювна). Магазином керував ним єврей Пінькас. У селі проживало багато поляків. Поляки скуповували землі і розселяли по хуторах жителів села. Можливо, тому село так і називається, що простягалося на широку територію. В 1943 році на землях довоєнного Волинського воєводства Польщі розгорілася кривава міжетнічна драма, названа згодом Волинською трагедією в Україні. І тому в цей час в нашому селі було знищено багато поляків, багато із них покинули село.

В роки Великої Вітчизняної війни німці спалили весь Червоний хутір. У після воєнні роки людей з хуторів  стали переселяти в село. Школу перенесли в Шаповаликову хату, пізніше в хату Загоровських, що зараз на цьому місці живе Василь Заєць. А в 1964 році почали будувати вже нову школу, яка існує до сьогодні.

У післявоєнні роки в селі Широке і Борочичі було створено колгосп. Всі землі в одноосібників забрали до колективного господарства. В 50-і роки на території Мар янівки побудували цукровий завод. Колгосп переорганізували в радгосп Горохівського цукрокомбінату.

Клуб знаходився в Миколайковій хаті. В 1978-1979 роках в селі побудували новий заклад культури.

На даний час в с. Широке діє церква, початкова школа, працюють 2 приватних магазини.

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше