Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Село Скригове

02.01.2021

Площа        9.02 км. кв

Населення  248 чол.

Координати

Водойма р. Судилівка.

Дата заснування села не встановлена. Є версія, що в давнину село іменувалось Бендюги. У 1242 році під час одного з набігів монголо-татар  його повністю зруйнували, а люди, котрим вдалося вціліти, сховалися в очеретах. Як тоді говорили, вони «скрили голови». Припускають, що село відродилось наприкінці 14 століття і назвали його Скригове. У 1886 році в щоденнику родоводу Андрія Савчука записано: «Над річкою Судилівкою, що впадає в річку Стир, недалеко від міста Берестечка серед боліт і корчів, вільх  та верб розкидано село Скригове Володимир-Волинського повіту Бранівської волості». Цей факт підтверджує список населених пунктів Волинської губернії  станом на 1906 рік». У різні проміжки часу  в селі проживали поміщики: Волянський, Жултовська, Дмуховський, Бранчевський, Вольський.

    У 1890 році згадка, що в селі є парафіяльна школа, за Польщі 4 річна, у післявоєнні роки семирічна, невдовзі 8  річна, за кошти діючого колгоспу побудована у 1971 р. нова школа, яка у 1987 році стала 9 річною. У 1990 році Харків Є. відкрила у школі музей історії села Скригове.

 В Скригове свого часу працював вітровий млин, школа, з 1948 р. село входить до складу колгоспу с. Бужани.

 На даний час у селі є  церква  Успіння Святої Богородиці (1900 р.), школа, відділення зв’язку, клуб,  працюють приватні підприємства, фермерські господарства.

   Історія села і його жителів висвітлена в  історико-краєзнавчому нарисі.

  1. Харків Є. Там, де люди голови скрили / Євгенія Харків. – Луцьк: ВМА Терен, 2008.
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше